بهداشتی ارایشی, پوست

پرایمر آرایشی و تاثیر آن!

با این که طی سال های اخیر فروشگاه ها و برندهای آرایشی از محصولی به اسم پرایمر رونمایی کرده اند، هنوز هم کسانی هستند که اطلاعات کامل و درستی درباره کاربرد و نحوه استفاده و تاثیر جذاب آن را ندارند. پرایمر های صورت در مدل های آبرسان، مات کننده، پوشاننده لک ها، براق و … هستند و انتخاب محصولی مناسب پوست خودتان می تواند کمی سخت باشد. احتمالا همین مشکل دلیل عدم استفاده بسیاری از افراد از پرایمر در روتین آرایشی خود است. در ادامه میگوییم که پرایمر صورت چیست و چرا باید از پرایمر در آرایش خود استفاده کرد، انواع مناسب آن برای هر پوست را معرفی کرده و تمامی بایدها و نبایدهای آن را بررسی نماییم. در آخر نیز به مدل های دیگر آن از جمله پرایمر لب و مژه اشاره ای خواهیم داشت.

پرایمر صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

پرایمر یک نوع زیرساز و بیس آرایش است که باید حتما آن را بعد از استفاده از محصولات مراقبتی پوست استفاده کرد تا پوست شما را صاف و یکدست برای کرم پودر، مرطوب کننده های رنگی یا کانسیلر آماده کند. پرایمر آرایشی شما ممکن است به شکل یک سرم صورت حاوی اسید هیالورونیک باشد که باعث آبرسانی بیشتر، ضدآفتابی برای محافظت، نرم شدن پوست و جمع کننده منافذ یا یک پرایمر سنتی سیلیکونی برای صاف کردن و پوشاندن لکه های پوست شما باشد.

نکته مهم این است که در پاسخ به پرسش تاثیر پرایمر صورت چیست باید بگوییم، جدیدترین نوع پرایمرها فقط پوست را صاف نمی کنند بلکه آرایش شما را تثبیت کرده و منافذ را تا حد زیادی می پوشانند. آنها همچنین می توانند روشن کننده، پوشاننده خط و خطوط، پوشاننده آکنه و مرطوب کننده پوست باشند و حتی برخی از پرایمرهای موجود در بازار پوست صورت را به صورت موقت و بدون هیچگونه احساس سنگینی بالاتر می برند و به اصطلاح کار lifting را انجام می دهند که این مورد در زیبایی چهره بسیار موثر است.

اگر هنوز تردید دارید که به پرایمر آرایشی نیاز دارید یا خیر، نگاهی به نتیجه پایانی آرایشتان بیاندازید. اگر از تمامی جزییات و ماندگاری آن بر روی پوست خود رضایت ندارید،قطعا جای پرایمر در کیف آرایشتان خالی است.

اگر در ناحیه T شکل صورت (پیشانی، بینی و چانه) دچار مشکل براق بودن و درخشندگی ناشی از چربی صورت هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما از پرایمر استفاده کنید.

صورت شما مانند یک بوم نقاشی زیباست و استفاده از پرایمر قبل از آرایش و می تواند واقعاً تفاوت را ایجاد کند. پرایمر یک محصول با دو کاربرد آرایشی و مراقبتی است. محصولات آرایشی و مراقبتی در کنار هم، ظاهری یک دست، شفاف و بی نقص در صورت شما ایجاد می‌کنند.

این محصول آرایشی، هم پوست شما را تازه و شفاف و شاداب می‌کند و هم زیرساز آرایش است و باعث می‌شود که مواد آرایشی، بهتر روی پوست بخوابد.

پرایمر فتوشاپ دنیای آرایش هست. آن در زیر سایه چشم، کرم پودر، بی بی کرم ها و ریمل استفاده می شوند تا پوشش آرایش را افزایش دهند و ماندگاری آن را بیشتر کنند. پرایمر صورت بر اساس نیاز و نوع پوست افراد ساخته می شود تا بهترین نتیجه را حاصل کند.

 تقریبا انواع پرایمرها پوست را صاف می کنند، منافذ را می بندد و رنگ پوست را اصلاح می کنند. از پرایمرهای آرایشی برای زیر سایه چشم ،زیرسازی کرم پودر،ضد آفتاب، رژ لب، ریمل و حتی لاک ناخن استفاده می شود تا پایه ای صاف ایجاد کند و به حفظ سایر محصولات روی پوست در تمام طول روز کمک می کند.

پرایمر همچنین می تواند میزان استفاده از فوندیشن یا کرم پودر را کاهش دهند و آرایش را کمی برای پوست شما راحت تر کند. در اصل، پرایمر به منظور ایجاد مانعی بین کرم پودرها و پوست شما هستند و نتایج زیبا و ماندگاری را برای شما به ارمغان می آورند.

مزایای پرایمر برای پوست

پرایمر یک انتخاب عالی برای شروع آرایش است. غیر از اینکه پوست را برای آرایش آماده می‌کند، می‌تواند فواید زیر را برای پوست به دنبال داشته باشد:

۱ضدپیری

همه ما به دنبال اکسیر جوانی هستیم. پرایمر تا حدودی می‌تواند این آرزو ما را به واقعیت تبدیل کند!

در تهیه پرایمرها از محصولات ضد چروک و ضد پیری پوست استفاده می‌شود. استفاده از این محصول، برق و نشاط پوست‌های جوان و تازه را به پوست صورت شما برمی‌گرداند. با استفاده از پرایمر، پوست شما جوان و شاداب به نظر می‌رسد.

۲روشن کردن پوست

یکی دیگر از ویژگی‌های پرایمرها که البته از محصولی به محصول دیگر، متفاوت است، ویژگی روشن‌تر کردن پوست است.

گاهی پوست ما به دلایل مختلف، تیره و کدر می‌شود. زیرساز آرایش، محصول خوبی برای درخشان‌تر کردن و روشن کردن پوست است. حتی اگر پرایمر را به تنهایی استفاده کنید، می‌توانید از این ویژگی‌ آن بهره‌مند شوید.

۳کوچک کردن منافذ

اغلب کسانی که پوست چرب دارند از بزرگ بودن منافذ روی پوستشان ناراضی هستند. پرایمرهای مخصوص پوست چرب یکی از بهترین محصولات آرایشی هستند که به کوچک کردن منافذ پوست شما کمک می کنند. با کمک پرایمر، پوست چرب شما ظاهری یک دست تر خواهد داشت.

۴نرم کننده

این محصول، نوعی نرم‌کننده پوست است. قبل از زدن کرم پودر باید از پرایمر استفاده کنید تا سطحی صاف و یکدست برای آرایش داشته باشید. نرم بودن پوست، باعث می‌شود که مواد آرایشی، به طور صاف و یکدست روی پوست قرار بگیرد و ظاهری مخملی و زیبا داشته باشد. علاوه بر این، باعث می‌شود که آرایش شما مدت بیشتری دوام داشته باشد.

۵تصحیح رنگ پوست

قبل از آرایش، همه به دنبال تصحیح رنگ پوست هستند. پرایمر به خوبی این کار را انجام می‌‌دهد.

بعضی از نواحی پوست گاهی به دلایل مختلف تیره‌تر می‌شود یا حتی ممکن است بعضی از قسمت‌های پوست قرمز شود. با کمک پرایمرها می‌توانید بسیاری از این ناهماهنگی‌ها در رنگ پوست را بپوشانید و پوستی یکدست و صاف داشته باشید.

۶آبرسانی پوست

پرایمرها خاصیت مرطوب‌کنندگی و آبرسانی به پوست را دارند. کرم‌های مرطوب‌کننده جزو پر مصرف‌ترین محصولات مراقبت پوست هستند.

تقریبا همه با هر نوع پوستی، به مرطوب‌کننده نیاز دارند. پرایمرها می‌توانند کار مرطوب‌کننده را نیز انجام دهند. به خصوص برای روزهای طولانی و شب‌های طولانی که پوست زیر لوازم آرایشی برای ساعت‌ها باقی می‌ماند.

۷کاهش قرمزی و لک صورت

پرایمرها به کاهش قرمزی ناشی از التهاب کمک می کنند. بسته به مواد موجود، می تواند پوست شما را نیز تسکین دهد. هنگامی که صحبت از آکنه به میان می آید، یک پرایمر خوب می تواند به شما کمک کند تا بیشترین بهره را از کانسیلر و کرم پودر خود ببرید. پرایمر به شما کمک می‌کند که صورت لک دار را به طور خیلی نامحسوس بپوشانید!

رفع ایرادات پوستی

ممکن است از تیرگی پوست خود ناراحت باشید یا جای جوش برای شما آزاردهنده باشد. در این حالت پیشنهاد ما این است تاثیر پرایمر در رفع ایرادات پوستی را نادیده نگیرید.

استفاده از پرایمر انواع رنگی به شما کمک می‌کند تا نوعی از ایرادات پوستی را رفع کنید. به عنوان مثال رنگ سبز این محصول می‌تواند قرمزی‌های صورت که در اثر آفتاب به وجود آمده‌اند را بپوشاند. 
همچنین برای رفع تیرگی‌ها مانند تیرگی زیر چشم می‌توانید از رنگ زرد یا صورتی استفاه کنید.

۲روشن کنندگی پوست

یکی از فواید پرایمر، خاصیت روشن‌کنندگی پوست است. این محصول به صورت پایه‌ای می‌تواند تا حدودی پوست شما را روشن کند. این خاصیت در اکثر محصولات این دسته قرار دارد و علت آن نیز وجود ترکیباتی بدین منظور است. البته اگر بخواهید پوستتان روشن‌تر شود و شادابی خود را به دست آورد، می‌توانید از رنگ صورتی این محصول استفاده نمایید.

این‌ها مواردی است که می‌توان در پاسخ به کار پرایمر صورت چیست در نظر گرفت. البته این محصول دارای موارد استفاده بیشماری است که ضرورت استفاده از آن را بعد از مدتی متوجه خواهید شد.

افزایش ماندگاری آرایش

این محصول به عنوان زیرساز آرایش استفاده می‌شود.علاوه بر مزایایی مانند رفع ایرادات و روشن‌سازی پوست، می‌تواند میزان چربی منافذ باز پوست را نیز کنترل کند. در این حالت به منافذ پوست شما اجازه نمی‌دهد تا بیشتر از حد مجاز، ترشح چربی داشته باشد. در این حالت حتی اگر پوست بسیار چربی نیز داشته باشید در صورت انتخاب بهترین پرایمر برای پوست چرب می‌توانید آرایشی بادوام را تجربه کنید.

آیا واقعا به پرایمر نیاز داریم؟

جواب این سوال هم بله هست و هم خیر.

در موقعیت های خاص مانند مجالس و مراسم های مهم که ما عرق می کنیم، اشک می ریزیم، کسانی را در آغوش می گیریم و می بوسیم پرایمر برای ما لازم و واجب است. زیرا به ماندگاری آرایش کمک می کند.

همچنین در فصلی مثل زمستان که در معرض هوای سرد، باد و برف هستیم نیز ممکن است اشک چشم ما جاری شود و آرایشمان خراب شود. اما اگر یک مرطوب کننده مناسب استفاده می کنید که با کرم پودر شما هماهنگ است و ظاهر خوبی به پوستتان می دهد، نیازی به استفاده از پرایمر ندارید.

با این حال اگر پوست شما مشکلات متعددی مانند قرمزی، التهاب، لک و …. دارد، استفاده از پرایمر می تواند بسیار مفید واقع شود. اما استفاده از نوع نامناسب پرایمر یا پرایمری که با آن آشنا نیستید، می تواند نتایج غیر مطلوبی به شما بدهد

طرز استفاده از پرایمر

1- شستن صورت

ابتدا صورت خود را کاملا بشویید و خوب تمیز کنید. سپس مرطوب کننده یا ضد آفتاب خود را روی پوست بزنید و چند لحظه صبر کنید. البته بعضی پرایمر ها خاصیت مرطوب کنندگی دارند و نیاز به استفاده از مرطوب کننده نیست.

۲زدن پرایمر

مقدار کمی از پرایمر را روی پوست صورت بگذارید و با نوک انگشت یا اسفنج آرایشی آن را روی صورت پخش کنید. پرایمر را به دور چشم نزنید مگر اینکه از پرایمر چشم استفاده کنید.

۳خشک شدن پرایمر

قبل از زدن کرم پودر و بقیه محصولات آرایشی چند دقیقه صبر کنید تا پرایمر خشک شود و به اصطلاح خودش را بگیرد.

نکات مهم استفاده از پرایمر

استفاده از پرایمر هم مانند دیگر محصولات آرایشی، راه و روش مخصوص به خود را دارد. نکات مهمی هست که قبل از استفاده از پرایمر باید به آنها توجه کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید تجربه عالی از استفاده از پرایمر داشته باشید.

سازگاری با کرم پودر

هنگام استفاده از محصولات، همیشه مطمئن شوید که پرایمر شما با مرطوب کننده و کرم پودرتان سازگار است تا از حالت کیکی شدن پوست جلوگیری شود. سعی کنید از محصولاتی با بافت مشابه استفاده کنید و قبل از اعمال لایه بعدی به هر لایه زمان دهید تا خشک شود.

زمان استفاده از پرایمر

پرایمرها همیشه بعد از آخرین مرحله مراقبت از پوست و قبل از آرایش استفاده می شوند. محصولات مراقبتی پوست مانند ضد آفتاب و مرطوب کننده می بایست قبل از پرایمر صورت استفاده شوند.

استفاده از انگشت

بسیاری از متخصصین میکاپ و آرایش صورت همگی استفاده از انگشتان را برای استفاده از پرایمر توصیه می کنند. زیرا استفاده از انگستان، بهترین و ساده ترین راه برای ترکیب همه چیز و به دست آوردن یک لایه یکپارچه روی پوست است.

مقدار پرایمر

نکته ای که میکاپ کاران توصیه می کنند این است که از کم شروع کنید. مقدار پرایمری را که استفاده می کنید را بر اساس نوع پوست خود تنظیم کنید. به عنوان مثال کسانی که پوست بسیار خشک دارند که آرایش را سریع‌تر جذب می کند، به مقدار بیشتری پرایمر نیاز دارند. در حالی که کسی که پوست چرب دارد باید حداقل را رعایت کند، زیرا پرایمر روی پوست چرب دیرتر جذب می شود.

انواع پرایمر

پرایمرها نیز مانند سایر محصولات آرایشی در انواع مختلف و با فرمولاسیون های متفاوتی تولید می شوند تا تمام افراد با هر نوع پوستی بتوانند از آن ها استفاده کنند. بر همین اساس انواع پرایمر را می توانیم به دسته های زیر تقسیم بندی کنیم:

۱. پرایمر صورت

همانطور که توضیح دادیم، پرایمر صورت به عنوان زیرساز آرایش استفاده می شود. این محصول پوست را آبرسانی می کند، منافذ پوست را می بندد و ماندگاری آرایش روی پوست را زیاد می کند. علاوه بر این، می توانید از پرایمر صورت به تنهایی و برای صاف و یکدست شدن پوست استفاده کنید.

۲. پرایمر لب

پرایمر لب یک زیرساز آرایش برای لب های شماست که اجازه می دهد رنگ لب شما ثابت بماند. این محصول همانند پرایمر صورت که باعث بیشتر ماندگاری کانسیلر و کرم پودر می شود، ماندگاری رژ لب را بالا می برد.

پرایمر لب در اشکال مختلفی تولید می شود که همه شبیه به محصولات لب مورد علاقه شما هستند. پرایمر لب مدادی، ماتیکی و رنگی که همگی زیر رژ لب زده می شوند.

۳. پرایمر چشم

پرایمر چشم یا پرایمر سایه چشم یک محصول مایع یا کرمی است که روی پلک ها زده می شود تا سایه ها و خط چشم صاف تر و ماندگارتر شوند. این محصول به عنوان یک نوار چسب دو طرفه عمل می کند که هم به پلک و هم به آرایش چشم شما می چسبد و اطمینان می دهد که سایه های شما تکان نمی خورند. همچنین می توانید از پرایمر چشم برای تقویت رنگ آرایش خود و روشن تر نشان دادن آن ها استفاده کنید.

۴. پرایمر مات

پرایمرهای مات کننده برای پوست های چرب فرموله شده اند. این محصولات منافذ باز پوست را کوچک تر می کنند، خطوط ریز پوست را محو می کنند و باعث می شوند آرایش مدت زمان بیشتری روی پوست شما باقی بماند. پرایمرهای مات مبتنی بر سیلیکون هستند و خاصیت چسبندگی دارند. به همین دلیل باعث می شوند کانسیلر و کرم پودر به پوست شما بچسبند و در نتیجه دوام آرایش شما بیشتر شود.

۵. پرایمر آبرسان

یکی دیگر از انواع پرایمر بسیار پرطرفدار، پرایمر آبرسان یا همان پرایمر مبتنی بر روغن است. این نوع پرایمر برای افرادی که پوست خشک دارند یک موهبت محسوب می شود. پرایمرهای آبرسان معمولاً با استفاده از روغن هایی که پوست را مرطوب و تغذیه می کنند همراه با موادی مانند اسید هیالورونیک و آنتی اکسیدان ها فرموله می شوند. این پرایمرهای تضمین می کنند که پوست شما عمیقا مرطوب شده و هیچگونه خشکی بر روی آن باقی نمی ماند. در نتیجه محصولات آرایشی روی صورت شما کلوخه و پوسته پوسته نمی شوند.

۶. پرایمر روشن کننده

پرایمر روشن کننده کاری مشابه با پرایمر سیلیکونی انجام می دهد. تنها تفاوت این نوع پرایمر این است که به پوست شما درخشندگی خاصی می بخشد. بنابراین، وقتی کرم پودر را روی یک پرایمر روشن کننده استفاده می‌کنید، پوست شما را بسیار شفاف و شیشه‌ای می‌کند. این نوع پرایمر برای استفاده در مناسبت ها و جشن های خاص عالی است و به صورت شما درخشندگی می بخشد.

. پرایمر اصلاح کننده رنگ

پرایمر اصلاح کننده رنگ نوعی پرایمر برای صورت است که به شما کمک می کند رنگ های پوست خود را اصلاح کنید. اگر زیر چشمتان تیره است یا روزاسه دارید، می‌توانید با استفاده از پرایمرهای رنگی آن ها را اصلاح کرده و ته رنگ پوست خود را خنثی کنید. به عنوان مثال، پرایمر سبز به شما کمک می کند قرمزی صورت خود را از بین ببرید.

  • علاوه بر پرایمرهای مختلف برای صورت، پرایمرهایی نیز برای مژه ها، پلک و لب نیز وجود دارند که باعث ماندگاری بیشتر ریمل، سایه چشم و رژ لب می شود.

انتخاب پرایمر با توجه به نوع پوست

پرایمرها انواع مختلفی دارند. همین تنوع باعث می‌شود که انتخاب‌های زیادی پیش روی شما باشد و بتوانید محصولات مختلفی با توجه به نوع پوست خود انتخاب کنید.

اگر قرار است برای اولین بار از پرایمر استفاده کنید و در انتخاب آن مردد هستید، پرایمرهای شفاف یا بی‌رنگ را تهیه کنید. این پرایمرها برای انواع پوست مناسب هستند.

پرایمر پوست خشک

اگر با پوست خشک سر و کار دارید، سفتی و پوسته پوسته شدن دو مورد از نگرانی های اصلی شما هستند. مهمترین چیزی که در اینجا باید به خاطر داشته باشید: هیدراتاسیون. سعی کنید از پرایمری استفاده کنید که فوق العاده آبرسان است و به راحتی در پوست فرو می رود.

پرایمرهایی که حاوی مرطوب‌‌کننده هستند، رطوبت پوست را حفظ می‌کنند و ظاهری سرزنده و شاداب به پوست می‌دهند.

پرایمر پوست چرب

افرادی که پوست‌ چرب دارند بهتر است که از پرایمرهای مات‌کننده استفاده کنند. این پرایمرها، برق پوست ناشی از چربی را جذب می‌کند و مانع از این می‌شود که پوست شما بعد از مدتی، براق شود.

هنگامی که از پوست بیش از حد چسبنده و تولید سبوم رنج می برید که اغلب کنترل نشده است، پوست شما به پرایمری نیاز دارد که آن را مات کند تا اطمینان حاصل شود که آرایش شما ماندگاری بیشتری دارد. به دنبال پرایمری باشید که حاوی چیزی باشد که به کنترل تولید روغن مانند دایمتیکون کمک می‌کند. این سیلیکون به صاف شدن پوست شما کمک می کند و ظاهری تمیز به آن می بخشد. پرایمر بنفیت بهترین مارک برای پوست های چرب است.

پوست معمولی یا مختلط

هنگامی که یک منطقه T (تی زون) روغنی نگرانی اصلی شماست، بهتر است از بیشتر پرایمرها استفاده کنید چون نرم کننده هستند، البته به غیر از آنهایی که برای پوست های خاص ساخته شده اند. برای این نوع پوست ها از یک پرایمر درخشان استفاده کنید. استفاده از پرایمر مات کننده در نواحی چرب تر و پرایمر آبرسان در نواحی خشک بهترین کارکرد را برای شما به همراه دارد.

پرایمر پوست مستعد جوش و آکنه

اگر پوست شما مستعد آکنه است، بیشتر به پرایمر نیاز دارید، زیرا با چربی و حساسیت روبرو هستید. استفاده از پرایمر با موادی مانند روغن درخت چای یا زغال چوب برای این نوع پوست توصیه می شود. انتخاب یک پرایمر بدون روغن ایده آل است، زیرا روغن (مخصوصاً با آرایش سنگین روی آن) می تواند منافذ را بیشتر مسدود کند. از آنجایی که لایه های سنگین می توانند باکتری ها را روی پوست به دام بیندازند یک پرایمر سبک که باعث مات شدن، کاهش قرمزی، آبرسانی و محافظت در برابر آفتاب می شود، انتخاب خوبی است. پرایمرهای مبتنی بر آب ایمن تر هستند، حتی اگر به مدت طولانی نسبت به پرایمرهای دارای سیلیکون روی پوست نمانند.

پرایمر پوست دارای چروک

خطوط ریز، چین و چروک، خشکی و لکه‌های پوستی همگی به توجه بیشتری نیاز دارند تا صاف شوند و اجازه دهند پوست شما با کمی آرایش به بهترین شکل ظاهر شود. برای پوست های بالغ، یک پرایمر با کیفیت خوب با اسید هیالورونیک ایده آل است. همچنین می‌توانید یک پرایمر روشن‌کننده با خاصیت انعکاس ظریف نور را نیز امتحان کنید.

پرایمرهای رنگی

پرایمرهای رنگی، برای اصلاح رنگ پوست به کار می‌روند. مثلا فرض کنید که به دلیل جوش یا برافروختگی پوست، هاله‌ای قرمزرنگ روی پوست صورت‌تان ایجاد شده است. با پرایمرهای سبزرنگ می‌توانید در رنگ پوست خود، تعادل ایجاد کنید.

پرایمرهای رنگی، پوست شما را رنگ نمی‌کنند بلکه رنگ آن را متعادل و اصلاح می‌کنند.

پرایمر بنفش

پرایمر بنفش به کمک افرادی می‌رود که دارای پوستی با ته مایه زرد هستند. این افراد می‌توانند از این محصول در نواحی که زردی پوست آن‌ها آزاردهنده است استفاده نمایند. در این حالت تا  حد زیادی می‌توانید بی‌حالی چهره خود را از بین ببرید.

پرایمر چند رنگ

نوع دیگری از پرایمرها، پرایمرهای چند رنگ هستند. هر کدام از رنگ‌های تشکیل‌دهنده‌ی آن، تاثیر متفاوتی روی پوست دارد. با داشتن این پرایمرها با یک تیر چند نشان می‌زنید و می‌توانید نواقص پوست را تا حد زیادی پوشش دهید.

تحربه شما از استفاده از این محصول چیست؟ آیا استفاده از آن، تاثیر قابل توجهی روی پوست صورت‌تان داشته است؟

پرایمر زرد

پرایمر زرد برای افرادی با پوست‌های سبزه مناسب است. این محصول به چنین افرادی کمک می‌کند تا بتوانند روشنی پوست خود را افزایش دهند. در این حالت می‌توانند داشتن پوستی درخشان و به دور از کدری را تجربه کنند.

در کاربرد دیگر این محصول می‌توان به پوشاندن جوش‌های سرسیاه اشاره نمود. برای این کار کافیست مقداری از این محصول را روی جوش بزنید و آن را بلند کنید. بعد از آن متوجه پنهان شدن جوش خواهید شد.

پرایمر سبز

رنگ سبز در چرخه رنگی در مقابل رنگ قرمز قرار می‌گیرد. در واقع خنثی‌کننده رنگ قرمز، سبز می‌باشد. با استفاده از این اصل نیز پرایمر سبز تولید شده است. کاربرد این محصول برای از بین بردن قرمزی پوست و خنثی کردن آثار قرمزی ناشی از آفتاب سوختگی است. به همین خاطر اگر پوست شما به دلیل التهابات پوستی قرمز شده است باید از رنگ سبز این محصول در هنگام زیرسازی استفاده نمایید.
همچنین می‌توانید از آن برای جای جوش‌های قرمز و ملتهب استفاده کنید. با این کار می‌توانید به راحتی آثار آن را بپوشانید.

پرایمر صورتی

اگر احساس می‌کنید پوستتان دیگر شادابی قبل را ندارد، توصیه ما استفاده از پرایمر صورتی است. این محصول می‌تواند تا حد زیادی روشنی پوستتان را افزایش دهد و درخشندگی را به آن برگرداند. 

همچنین از این محصول می‌توانید برای از بین بردن و پوشاندن لک‌های پوستی استفاده نمایید. این محصول قادر است لک‌های پوستی شما را در هر وسعتی بپوشاند و چهره شما را روشن کند.

پرایمر بی رنگ چیست؟

پرایمر بی‌رنگ نیز یکی از انواع این محصول است. ماهیت این ابزار به صورت ژلی شفاف و بی‌رنگ است. پایه مواد موجود در آن نیز از سیلیکون و آب می‌باشد.
این ابزار برای افرادی مناسب است که از پوست خود راضی هستند و ایرادی در آن نمی‌بینند. این افراد فقط می‌خواهند تا حدی شادابی پوست خود را دریابند. به همین خاطر استفاده از پرایمر به تنهایی برای این افراد توصیه می‌شود.

البته اگر می‌خواهید آرایشی سنگین انجام دهید، بهتر است از این محصول به عنوان زیرساز آرایش خود استفاده کنید. نحوه استفاده از پرایمر بی‌رنگ نیز به راحتی قابل انجام است. شما می‌توانید با استفاده از اسفنج از این محصول استفاده نمایید.

کاربرد پرایمر

اگر از شما بپرسند که پرایمر صورت چیست و در جواب تنها به چند مورد محدود از کاربرد پرایمر اشاره کنید، بدین معنی است که نمی‌دانید دقیقا کرم پرایمر چیست. این محصول دارای کاربردهای متنوعی است که در ادامه به شما می‌گوییم، پرایمر برای چیست؟

اشتباهات رایج استفاده از پرایمر

بیش از حد استفاده نکنید

بعضی از افراد مصرف مواد آرایشی را از حد اعتدال خارج می کنند. مثلا از یک مرطوب‌کننده بعد پرایمر، به دنبال آن یک روغن درخشان، پس از آن تصحیح‌کننده رنگ، به دنبال آن کانتور و در نهایت، یک زیرسازی با پوشش کامل روی صورت می زنند. این لایه‌ها نه تنها یکدیگر را خنثی می‌کنند، بلکه مقدار باورنکردنی محصول را نیز روی صورت شما باقی می‌گذارند.

قبل از استفاده تست کنید

اگر پرایمر و کرم پودر شما به خوبی ترکیب نشوند، با آرایش بسیار غلیظ و شبیه به کیک یا لکه‌های تکه‌ای مواجه می‌شوید. به همین دلیل است که به طور کلی ایده خوبی است که پرایمرها را شخصاً تست کنید تا بتوانید ببینید که این دو محصول چگونه ترکیب می شوند. حتما هنگام خرید کرم پودر خود را به همراه داشته باشید. از تستر پرایمر استفاده کنید تا ببینید چگونه با کرم پودر شما ترکیب می شود.

پرایمر مخصوص پوستتان انتخاب کنید

اشتباه دیگری که افراد مرتکب می شوند این است که پرایمری را انتخاب می کنند که با نوع پوست آنها سازگار نیست. پرایمرهای آبرسان یا روشن کننده برای پوست های خشک و مختلط و فرمول های مات کننده را برای کسانی که با درخشندگی بیش از حد دست و پنجه نرم می کنند توصیه می شود. قبل از خرید پرایمر نوع پوست خود و مشکلات آن را شناسایی کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *